Informace ze školní družiny

Co je nového v naší školní družině

Kytarový kroužek, který je součástí základní školy a školní družiny v Metylovicích, se dočkal prvního potlesku veřejnosti, a to v sobotu 3. března, kdy se konalo v místním kinosále vítání nových občánků. K této významné události si žáci zdejší ZŠ připravili krátké kulturní pásmo písní a básní za doprovodu kytar. Toto vystoupení bylo jejich první veřejné, kterého se zhostili na jedničku. Kytarový  kroužek se rozrostl o tři  nové členy, kteří mají chuť zpívat a naučit se hrát na kytaru.

K dalším pěveckým vystoupením  patřilo obvodní kolo soutěže „Loutnička“, kterou  každoročně  organizuje ZŠ TGM ve Frýdlantu nad Ostravicí. Soutěže se zúčastnily dvě žákyně naši školy – druhačka  Anetka Vyvialová a žákyně páté třídy Anička Stodůlková, která se doprovodila sama na kytaru. Setkaly se zde děti z šesti základních škol, které byly rozděleny do tří kategorií. 1. kategorie – děti 1. třídy, 2. kategorie –  z 2.- 3. třídy a 3. kategorie – děti 4.- 5. třídy. Všech 37 dětí i přes velkou trému zpívalo s velkým nasazením. Naše žákyně se sice neumístily na žádném vítězném stupni, ale získaly zkušenosti, jak taková soutěž probíhá. Věříme, že příští rok se opět soutěže zúčastníme.

Novinkou ve školní družině jsou živá zvířátka v koutku živé přírody.  Od března děti krmí a starají se o  králička „Wikiho, suchozemskou želvu „Lojzíka“, a v brzké době k nim ještě přibudou rybičky. Věříme, že zvířátka nebudou jen pro ozdobu, ale péče se o ně bude u dětí rozvíjet zodpovědnost a ohleduplnost. Také pozorováním života a potřeb zvířecího kamaráda získává dítě mnoho informací.   Naďa Reková