Den s turistickým oddílem Žlutý kvítek

V pondělí 16. 9. za žáky přijeli členové oddílu TOM Žlutý kvítek Palkovice.

Tento oddíl byl založen v Palkovicích v roce 1987 a své jméno získal podle oblíbených knih Jaroslava Foglara, a také proto, že v mnohých zahradách kvetly mochny husí. Takto se žákům přestavili členové turistického oddílu. Během dopoledne se žáci dozvěděli mnohem více o činnosti turistických oddílů i o závodech, které se pro turistické oddíly pravidelně pořádají.

Po krátké besedě si žáci mohli prakticky vyzkoušet, co členové oddílu musí umět, aby mohli v závodech uspět. Vždyť nejen rychlost, ale i spousta znalostí o přírodě, uzlování, orientaci v krajině je nutná pro vítězství.

Chtěla bych poděkovat členům turistického oddílu za skvěle připravený příjemný den, který byl pro všechny nejen zábavou , ale i poučením.

Mgr. Barbara Raszyková