Dětský den se Sdružením rodičů

Poslední den před vysvědčením a prázdninami naše Sdružení rodičů uspořádalo naprosto parádní Dětský den. Počasí nám opět přálo, bylo jako na objednávku. Tento rok jsme změnili místo konání a zajistili si prostor za školou + prostor amfiteátr Tenisového klubu pana Karlického. To ocenili jak učitelé, tak děti a nám ze Sdružení se tam také moc líbilo. Tímto velmi děkujeme panu Lukáši Karlickému a jeho Tenisovému klubu Karlický o.s. za velkou ochotu nám bezjištně poskytnout prostor !
Dětský den začal po přípravách kolem 9. hodiny, kdy přicházely první děti.  U vchodu dostaly cedulky na krk, se kterýma oběhly připravené stanoviště. Chodily v rybářských gumácích, střílely z vodních pistolí i ze vzduchovky, malovaly na zeď se zavázanýma očima, chodily v párech se svázanými nožkami, házely velkými kruhy a slámkou lovily lentilky. Až všichni měli odměny v kapsách po splněných úkolech, tak se podívali na pěvecké a taneční vystoupení, které si připravili žáci 4.třídy. Následovalo psí show, kde nám Kynologický klub z Frýdlantu nad Ostravicí předvedl, jak skvěle umí vycvičit pejsky všech plemen. Byla to úžasná podívaná a všechny nás to moc bavilo. Pejsci umí veškeré povely a bránit své pány. Po komentované přehlídce jsme si mohli všechny pejsky pohladit a některé děti si je povodily. Díky Renému Schmidtovi a dalším členům klubu se nám vyrýsovala skvělá spolupráce a moc za to děkujeme !
Během školního roku proběhla sbírka plastových víček pro 7-letou Elišku z Lichnova s mozkovou obrnou. V tento den jsme vyhlásili i vítěze ve sběru víček a staly se jím 3 třídy, včetně školkáčků, které nasbíraly stejný počet kilogramů víček. Nádherný a hlavně výborný dort si vítězové rozdělili i s dalšími soutěžícími a učiteli – ostatně jako každý rok. Těší nás, jak z metylovských dětí vyrůstají nelakomí přátelští lidé.
Další „třešničkou na dortu“ v tento príma den byl prostor vedle školy, kde děti hojně využívaly skákací hrad, projížďky na koníkovi, kterého vedl pan Miroslav Bílek – tímto posíláme panu Bílkovi další veliký dík za bezjištnou účast a ochotu !
No a troufáme si za všechny děti říct, že dokonalost Dětskému Dni dodal Sbor dobrovolných hasičů Palkovice, kteří naše metylovské děti dostali blahem do naprosté dětské radosti voňavou nadýchanou hasičskou pěnou. V té děti skákaly, běhaly, válely se, všechny po sobě házely obláčky pěny a byly šťastné. Některé děti do pěny nemohly, tak si aspoň prohlédly celé hasičského auto, na které je trpělivě hasiči zvedali a ukázali jim veškerou techniku při hašení požárů. Tohle jejich gesto nejde ani popsat děkovnými slovy, ale i přesto velmi děkujeme a těšíme se na případnou další spolupráci ! Snad si někdo z palkovických hasičů tohle přečte: Když jste odjížděli a zapli majáky a houkačku, asi jste moc neviděli a neslyšeli, ale děti i dospělí stáli, mávali a volali: „děkujeme !“ A my ze Sdružení vám všem taky velmi děkujeme za účast a hlavně ochotu tohle pro nás udělat ! Velké díky posíláme i naší člence Magdě Kopecké za zprostředkování !
Po celé dopoledne jsme pro děti čepovali malinovou limonádu, podával se čaj a k dispozici pro všechny dospělé byla káva. Nechyběly naše tradiční koláčky.
A proto, že každý rok rozdáváme všem dětem ze ZŠ a MŠ Metylovice dárky, tak tentokrát to byly cestovní tašky,  které určitě využijí na výlety, pikniky a dovolené.
Fotky z našich akcí najdete na FB stráce „SRPŠ Metylovice“
Hezké léto do Metylovic přeje Sdružení rodičů Metylovice o.s.