PASOVÁNÍ PŘEDŠKOLÁKŮ

V úterý 20. června se stali předškoláci z třídy Sluníčko oficiálně školáky. Jak se to stalo?

Inu, to takhle přišly na zahradu školky děti z třídy Sluníčko v doprovodu pana učitele Adama. Chvíli si děti hrály, zanedlouho se dostavila paní učitelka Věrka, rodiče a také pan starosta. Děti se slavnostně seřadily a jedno dítko po druhém bylo skutečným mečem pasováno na školáka.

A že dny dětí jako školkáčků opravdu skončily, dostaly od všech výše jmenovaných něco… trička, náramky, psací potřeby, knihy a další dary, vhodné do školních lavic první třídy. A že se jednalo o skutečně slavností příležitost, dosvědčuje i bouchnutí dvou šampaňských, na kterých si přítomní již školáci pochutnali.

A tak s radostí i hrdostí, ač si to možná někteří z nich ani pořádně neuvědomovali, později vykročili do další etapy svého života… a za dva měsíce ty ještě před chvílí malé děti přivítáme jako žáky prvního ročníku naší školy.