Halloweenské ohlédnutí

Barevné listy na stromech a sluníčko, které všechny tu podzimní krásu ozáří, ale už nezahřeje tak, jako v létě.

To je znamení že se blíží podzim plný přírodních krás a s ním spojený Halloween, bez kterého si tento příjemný čas v roce už ani nedovedeme představit.

Tak jako v loňském roce se děti, jejich rodiče, příbuzní a známí sešli ve škole Mjr. Ambrože Bílka v Metylovicích. Děti se s pomocí rodičů převlékly do svých vyrobených kostýmů a slavnost mohla začít. Již při vstupu obdržel každý návštěvník malý dáreček. Děti se společně se svými blízkými daly prozkoumat tajemné zákoutí, kde v každé místnosti čekaly na děti soutěže, tvořivé dílničky či pohybové aktivity, různé disciplíny, jako slalom s naloženými talířky s kaštany, skoky v pytli, diskotéka. Odměnou je pro děti vždy nějaká drobná sladkost. Halloweenskou atmosféru podtrhuje strašidelná hudba a přítmí ve všech místnostech školní budovy.

Se zapadajícím sluníčkem bylo všem jasné, že se blíží konec naší slavnosti a šero a tma to je ten pravý čas pro různé duchy a strašidýlka.

Na cestu domů děti a rodiče vyprovodila jejich vyrobená svítící lucernička a nečekaný zážitek ze slavnosti.

A právě tato Halloweenská slavnost v každém z nás zanechala pocit příjemně strávených společných chvil, na které se můžeme těšit zase za rok.

Iveta Janů