Těšínské pověsti

Také v měsíci dubnu navštívil školu v Metylovicích vypravěč, sběratel pověstí a autor řady knih v jedné osobě

Mgr. Jaromír Polášek, pracovník Muzea Beskyd.

Tentokrát seznámil děti s pověstmi z okolí řeky Olzy, která rozděluje jako hraniční řeka Cieszyn a Český Těšín, ale zároveň obě tato města spojuje. Děti se dozvěděly nejen o legendárním setkání tří bratří – Bolka, Leška a Těšimíra u Bratrské studánky, ale dostaly se také zpět do dávných časů, kdy před očima prostých lidí, kteří žili v Beskydech i Pobeskydí, defilovaly desítky druhů různých místních strašidel, kdy ještě za nocí po obloze létali ohniví draci, na mezích hořelo zlato zakletých pokladů a zbojníci zcela svobodně chodili po horách.

Aleš Prokop